|  registrovat

Taneční klub Street Busters o.s.

 

 
 

home > club

Street Busters

Taneční klub Street Busters funguje od 1. září 2008. Jeho předchůdcem byla dva roky fungující skupina HDF (Happy Dance Friends), která vyšla z taneční skupiny Klub 80.

Taneční klub Street Busters je plně zaměřen na street dance, který zahrnuje taneční styly jako je hip-hop, poppin, krump, house dance, lockin, hype atd. V současnosti má klub přes 200 členů od čtyřletých dětí až po dospělé tanečníky, kteří jsou rozděleni do pěti věkových kategorií a dále jsou děleni také podle výkonnosti.

Taneční klub Street Busters funguje na profesionální úrovni, trenérky se učí od nejlepších českých i světových lektorů. Soutěžní složky se pravidelně zúčastňují soutěží, na kterých měří své síly nejlepší taneční skupiny České republiky. Na těchto soutěžích obsazuje Street Busters většinou přední místa.

Street Busters nabízí vystoupení na maturitní i jiné plesy, firemní akce, akce pro veřejnost atd. Třikrát ročně také pořádá klubové vystoupení pro rodiče a známé, tyto akce jsou přístupné i pro veřejnost, všichni tanečníci klubu Street Busters zde ukazují, co se v průběhu několika měsíců naučili.

Baby

Naše nejmenší dětičky, kterým je od čtyř do pěti let. Trénink mají jednou týdně jednu hodinu. Učí se základní jednoduché pohyby a ty pak tančí do hudby. Náplň tréninku je velmi různorodá, aby děti trénink po celou dobu bavil - děti se také učí dětské říkanky a krátký čas věnují i různým hrám.

Mikro

Šestileté a sedmileté děti, které už pracují na základních technikách street dance. Trénují dvakrát týdně hodinu a půl. V průběhu tréninku je trenérka učí složitější sestavy a ty potom učí děti tancovat do rytmu hudby. V této složce už se děti učí více tanečních stylů street dance a tím jsou připravovány na věkovou kategorii Děti.

Děti A

Soutěžní složka dětí, kterým je od 8 do 11 let. Trénují dvakrát týdně hodinu a půl, při přípravě na soutěž trénují až čtyřikrát týdně. Tyto děti se učí několik tanečních stylů street dance, které pak využívají ve vystoupeních, v soutěžních formacích i v sólových battlových soutěžích. Pravidelně jsou pro ně pořádány workshopy, kde je učí nejlepší lektoři České republiky.

Děti B

Osmileté až jedenáctileté děti, které už mají s tancem malé zkušenosti. Tréninky mají dvakrát týdně hodinu a půl. Učí se základní streetové techniky, které později uplatňují ve složitějších sestavách. Zúčastňují se pohárových celorepublikových soutěží. ve street dance.

Děti Basic

Začátečníci a mírně pokročilí ve věku 8 až 11 let, kteří se s tancem teprve seznamují. Trénují dvakrát týdně týdně hodinu a půl, učí se jednoduché sestavy a základy různých street dance stylů, které jsou poté využity do vystoupení.

Junioři A

Soutěžní složka juniorů, která reprezentuje náš taneční klub na mnoha profesionálních soutěžích po celé České republice, jedná se o soutěže formací, battlové soutěže – sólo, duo, trio a crew. Junioři A, kterým je 12 až 15 let, trénují dvakrát týdně hodinu a půl, při přípravě na soutěž až čtyřikrát týdně. Tato skupina ovládá již téměř všechny taneční styly street dance. Pravidelně se zúčastňují workshopů, kde je učí nejlepší tanečníci České republiky.

Junioři B

Pokročilí tanečníci od 12 do 15 let, kteří trénují dvakrát týdně hodinu a půl. Učí se základní taneční styly street dance, které pak využívají ve složitějších sestavách. Ty jsou uplatňovány ve vystoupeních a v soutěžních formacích. Junioři B reprezentují náš klub na pohárových celorepublikových soutěžích.

Junioři Basic

Začátečníci a mírně pokročilí, kterým je 12 až 15 let. Učí se základní streetové techniky a jednotlivé styly, které využívají v jednoduchých sestavách. Junioři Basic trénují jednou týdně 90 minut. Zúčastňují se amatérských soutěží ve street dance.

Hlavní věková kategorie A

Pokročilí tanečníci od 15 let, kteří se tanci věnují již delší dobu. Trénují dvakrát týdně hodinu a půl. Učí se více tanečních stylů street dance, které jsou uplatňovány v náročnějších sestavách. Tato složka se účastní profi soutěží formací ve street dance.

Hlavní věková kategorie B

Začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí tanečníci nad 15 let, kteří mají dva tréninky týdně. Učí se více tanečních stylů a reprezentují náš klub na pohárových celorepublikových soutěžích.

Busters Ladies

Reprezentační skupina tanečníků nad 15 let, složená převážně z trenérek tanečního klubu Street Busters. Tato skupina trénuje dvakrát týdně hodinu a půl. Členové se neustále zdokonalují na nejrůznějších workshopech a soustředěních, kde se učí od české i světové taneční špičky. Dále reprezentují klub na mnoha vystoupeních pro veřejnost i na street dancových soutěžích. Tanečníci této složky ovládají téměř všechny styly street dance, zaměřují se převážně na hip hop, house dance, dancehall, lockin a hype.

 

 
2008–2012 © Street Busters | info@street-busters.cz | www.hotovo.net | nahoru