Street Busters

Info k testování

28. 5. 2021

Máme za sebou první týden tréninků ve studiu! Moc rádi jsme vás všechny viděli a děkujeme, že jste dodržovali všechna opatření:)

Za těch pár dní jsme ale narazili na pár zásadních problémů a to především ohledně testování. Naprostá většina dětí se testuje ve školách pouze jednou týdně, někteří dokonce jednou za čtrnáct dní. Navíc sedmileté děti, které chodí ještě do školky se netestují vůbec. Vzhledem k tomu, že antigenní testy platí na sportovní i jiné aktivity pouze 72 hodin, nemají děti pokryty všechny tréninky.

Prosím, neptejte se nás, proč pro nás platí něco jiného než pro školy. To je otázka spíš na odborníky a na ty, kteří pravidla schválili. Ale určitě je dost podstatný rozdíl oproti školám například to, že na tréninku nemají děti roušky a vzhledem k fyzické aktivitě a intenzivnímu dýchání je riziko přenosu větší.

Několik rodičů řešilo i to, proč máme rozdílná pravidla než jiné kroužky, kde je vše bez problémů a neřeší se platnost testů. Opravdu nemůžeme za to, že někde pravidla pravděpodobně obchází a nechceme plýtvat energií, abychom to vůbec dále řešili. Naše čestné prohlášení je napsáno přesně tak, jak má být a to nejen kvůli možné kontrole, ale i kvůli minimalizování rizika, pokud by se u nás objevil někdo pozitivní. Po celou dobu řešíme vše i s Krajskou hygienickou stanicí i s vedoucími jiných tanečních škol.

Každopádně chceme našim tanečníkům vyjít maximálně vstříc, aby mohli chodit na tréninky po celý týden. Proto už řešíme testování u nás ve studiu, které bude provádět certifikovaná firma s vyškoleným personálem a pro všechny zájemce, kteří budou test potřebovat, bude toto testování ZDARMA. Během zítřka pošleme podrobné info a formuláře pro zájemce o testování.

Zítra zašleme i aktualizovaný rozvrh:)

Děkujeme za pečlivé pročítání všech informací a další informace zašleme a zveřejníme na webu během zítřka.

Verča a Klárka Peroutkovy