Street Busters

Street Busters

Taneční klub Street Busters byl založen v roce 2008 a je plně zaměřen na street dance.

 

V současné době máme téměř tři sta členů od tříletých dětí až po dospělé tanečníky. Naši tanečníci jsou rozděleni do pěti věkových kategorií a dále jsou děleni také podle pokročilosti.

 

Náš taneční klub funguje na profesionální úrovni a trenéři se učí od nejlepších českých lektorů. Soutěžní skupiny se pravidelně účastní soutěží, na kterých měří své síly nejlepší taneční skupiny České republiky. Nejmenší děti se soutěží neúčastní a v rámci taneční výuky je u nich kladen důraz především na rytmiku a rozvoj pohybové koordinace.

 

Náš taneční klub pořádá dvakrát za rok taneční show pro širokou veřejnost a vystoupení našich tanečníků můžete vidět i na různých společenských akcích.

 

 

Baby

Naše nejmladší děti, kterým je od tří do pěti let. Trénink mají jednou týdně jednu hodinu. Je kladen důraz především na rytmiku a rozvoj pohybové koordinace. Učí se základní jednoduché pohyby, které zkouší do hudby. Náplň tréninku je velmi různorodá, aby děti trénink po celou dobu bavil- děti se také učí dětské říkanky a krátký čas věnují i různým hrám.

Mikro

Šestileté a sedmileté děti, které už pracují na základních technikách street dance. Trénují dvakrát týdně hodinu. V průběhu tréninku se učí složitější sestavy a věnují se i rytmice pohybu do hudby. V této kategorii už se děti učí více tanečních stylů street dance a tím jsou připravovány na věkovou kategorii Děti.

Děti mini

Sedmileté děti a osmileté děti, které už pracují na základních technikách street dance. Trénují dvakrát týdně hodinu. V průběhu tréninku se učí složitější sestavy a věnují se i rytmice pohybu do hudby. V této kategorii už se děti učí více tanečních stylů street dance a tím jsou připravovány na věkovou kategorii Děti.

Děti V

Soutěžní složka dětí, kterým je od 8 do 12 let. Trénují dvakrát týdně hodinu a půl a věnují se již složitějším technikám jednotlivých stylů street dance. Děti se pravidelně účastní profi soutěží a to nejméně třikrát do roka.

Děti A

Pokročilí tanečníci ve věku od 8 do 12 let. Trénují dvakrát týdně hodinu a půl. Náplní tréninků je výuka jednotlivých technik různých stylů street dance, které jsou pak obsaženy v soutěžních choreografiích. Minimálně jednou za rok se účastní celorepublikové soutěže.

Děti Basic

Začátečníci a mírně pokročilí ve věku 8 až 12 let, kteří se s tancem teprve seznamují. Trénují dvakrát týdně týdně hodinu a půl, učí se jednoduché sestavy a základy různých street dance stylů, které jsou poté využity do vystoupení.

Junioři Profi

Soutěžní složka juniorů, která reprezentuje náš taneční klub na mnoha profesionálních soutěžích po celé České republice. Jedná se o soutěže formací a battlové soutěže – sólo a malé skupiny. Junioři Profi, kterým je 12 až 16 let a trénují až třikrát týdně hodinu a půl. Junioři Profi se pravidelně účastní profesionálních soutěží a to nejméně šestkrát do roka.

Junioři A

Soutěžní složka tanečníků od 12 do 16 let, která reprezentuje náš taneční klub na soutěžích formací. Tréninky probíhají dvakrát týdně hodinu a půl. Tato skupina je na pokročilejší úrovni a věnuje se trénování jednotlivých stylů street dance. Minimálně jednou za rok se účastní celorepublikové soutěže.

Junioři Basic

Začátečníci a mírně pokročilí, kterým je 12 až 16 let. Učí se základní streetové techniky a jednotlivé styly, které využívají v jednoduchých sestavách. Junioři Basic trénují dvakrát týdně hodinu a půl.

Hvk Profi a Hvk Profi Youngs

Profesionální skupiny tanečníků nad 15 let, složená z části z trenérů tanečního klubu Street Busters. Tyto skupiny trénují minimálně tři hodiny a trenéry jsou jedni z nejlepších českých tanečníků a choreografů Zuzana Zizoe Veselá, Wahe Akopjan, Domino Hašek a Patrik Carlos Kejík. Obě profi skupiny reprezentují klub na profesionálních street dance soutěžích i různých akcích pro veřejnost.

Hvk A

Pokročilí tanečníci od 15 let, kteří se tanci věnují již delší dobu. Trénují dvakrát týdně hodinu a půl. Učí se více tanečních stylů street dance, které jsou uplatňovány v náročnějších sestavách.  Minimálně jednou za rok se účastní celorepublikové soutěže.